Game of Thrones

Egy város tele titkokkal

HomeCalendarGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés

Share | 

Le parc entre les villes

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 41

TémanyitásTéma: Le parc entre les villes   Csüt. Júl. 23, 2009 8:24 pm

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://gameofthrones.hungarianforum.net
Niamh Campbell-Crimson

Hozzászólások száma : 13

TémanyitásTéma: Re: Le parc entre les villes   Kedd. Jan. 10, 2012 11:23 pm

*Egy kis séta még ráfér, legalább is addig mindenképpen, amíg Noel megérkezik. Most már hatalmasnak mondható a pocakja, legalábbis ő annak érzékeli, nem csak a hátfájásból ítélve, amit okoz. Azt már tudják, hogy kislány lesz, és ha megszületik, akkor a Regan nevet fogja kapni. Igazi ír neve lesz. Vörös haja most kissé kócos, de azért még nem vészesen, sőt, mondhatni, jól is néz ki, aránylag. Szűk farmer van rajta, ami éppen, hogy a csípőjéig ér, de ezen a hidegre való tekintettel combközépig érő kötött pulóver virít rozsdaszínben, és egy begombolásra már nem alkalmas fekete kabát is. Bakancsban most kicsit könnyebb a mozgás, annál jóval könnyebb, mintha magassarkúban igyekezne itt szédelegni. Táskájának hosszú fülét vállán átvetve zsebébe mélyeszti a kezeit, összehúzza nyakán a fehér sálat, és úgy nézelődik. Valahol errefele laknak majd, csak a férjét nem tudta arról meggyőzni, hogy elég, ha megfogja a kezét és perceken belül itt lesznek, a repülésre meg már ő nem mert vállalkozni ebben az állapotban. Letelepedve végigsimít a pocakján és elmosolyodik. Még mindig nehezen hiszi el, hogy ez a kis picur itt nő benne lassan nyolc és fél hónapja, egy parkban fogant, békülés eredményeként, és tökéletes oknak bizonyult arra, hogy Noel alkalmasnak érezze az időt a lánykérésre, és, hogy ő merő hiúságból ne mondjon nemet. Azóta is csendre vágynak mindketten, hogy ez eljutott az újságokig. Most itt nagyon jót fog tenni egy kis kikapcsolódás. Közben zavartan keresztbe teszi egyik lábát a másikon, ez már megint a félórás menetrendszerű WC-látogatási inger lesz. Vagy nem? *
Felhasználó profiljának megtekintése
Lune Cromwell

Hozzászólások száma : 49

TémanyitásTéma: Re: Le parc entre les villes   Kedd. Jan. 10, 2012 11:50 pm

*Egy jó kis séta sosem árt az embernek főleg, ha egy gyerekről van szó. Lune örömére és sajnálatára is Bálint már elérte azt a kort amikor már magától is tud közlekedni egy ideig. Így nem is kellett őt sokáig kérlelni arra, hogy kimozduljanak. Amint a parkba érnek a kicsi azonnal el is kezd futkározni, már amennyire ezt futásnak lehet nevezni. Lune lassú léptekkel halad mögötte és csak figyeli a fiát egy jól megpakolt táskával a vállán. Nah igen hamar megunja a futkározást és akkor jöhetnek a játékok, amiket szintén képes hamar megunni, így egy hosszabb sétánál öt játékot minimum el kell rakni.
Egy pillanatra tekintete elvándorol az egyik fán lévő madárka felé és ekkor meg is történik a baj. Bálintka megtalálta a kedves pihenő kismamát és el is kezdi annak cipőjét egy bottal piszkálni, úgy mintha az csak egy kő lenne, vagy farönk.
Miután a madárka elröppen Lune tekintete visszatér Bálintra és ekkor észre is veszi, hogy milyen jó új szórakozást talált magának a fia. Mivel jó pár méterre van tőle Bálint, így elkezd futni, majd amint odaér elkapja a fiú kezét és kiveszi a botot a kezéből.*
-Bálint ezt nem szabad! Szégyelld magad!...Elnézést! Az ember egy pillanatra elfordul és máris bajba kerülnek. Ne haragudjon!*Eldobja a botot, amitől a kicsi elkezd sírni. Igen elvették a játékát és ez csöppet sem tetszik neki.*
-Héhé! Kicsim! Nem kell sírnod. Az csak egy bot, majd távolabb találunk egy másikat, ha megígéred, hogy senkit sem ütögetsz vele! Cssss. Nincs baj.*Átöleli Bálintot, majd egy nagy cuppanós puszit nyom az arcára.*
Niamh Campbell-Crimson

TémanyitásTéma: Re: Le parc entre les villes   Szer. Jan. 11, 2012 12:05 am

*Igyekszik nem gondolni semmi rosszra, csak várakozón, lassan már kissé türelmetlenül tekintget körbe, várva, hogy mikor érkezik meg a kedves férje, mert ha minden igaz, negyven perce le kellett szállnia a gépnek, és onnan... onnan nem tudja mennyi ideérni, Stockholm szívébe. Kissé idegesnek tűnhet, ahogy topog lábával a földön, a cipője piszkálása viszont egyelőre eltereli a gondolatokat és mosolyt csal az arcára. Az anyuka reakciója jobban meglepi, mint a kisfiú kíváncsisága.*
- Jaj, nincs semmi gond. *igyekszik mosolyogni, és ha nem rohan el a nő egyből a gyerekkel, akkor arrébb csúszik a padon, ha esetleg leülnének, és elkezd kotorászni a táskájában. Egy narancs akad a kezébe, amit Bálint felé nyújt, hátha örül neki a kissrác. Közben viszont elakad a levegőben, mert feljajdul, szabad kezével a pocakjához kapva. Úgy tűnik, ez már nem a menetrend része, mert egyszerűen nem tudja uralni a dolgokat, erről árulkodik hirtelen átázó farmere. Valószínűleg a nő, már ha sajátja a gyerek, akkor nem kell törnie a fejét nagyon, hogy mi van. Az egyenlet egyszerű. Vagy annak látszik legalább is. *
- Azt hiszem, jó lenne eljutnom egy orvosig. *mély levegőt vesz, és a padnak támaszkodva megpróbál felállni, ami most valahogy nagyon nehezen sikerül. Bálint megkapja a narancsot, hadd játsszon vele, ő viszont most kicsit sem lelkes.*
- Esetleg tudna segíteni... egy útbaigazítással. Most vagyok itt először, és a férjem még nem érkezett meg. Ohh, bocsánat a neveletlenségért. Niamh Campbell vagyok. *mutatkozik be, fél kézzel most a derekát támasztva, mert fogalma sincs, mikor jön egy következő alattomos fájás. *
Lune Cromwell

TémanyitásTéma: Re: Le parc entre les villes   Szer. Jan. 11, 2012 12:30 am

*Bálint azonnal elvesz a narancsot, amint megpillantja azt, de persze még nem jön ki a száján a köszönöm, így az anyukája pótolja ezt a kis hiányosságot.*
-Köszön....*Nem fejezi be, mert valami sokkal fontosabb történt. Ismeri ezt a jelenetet ő is átélte és ő is egyedül volt akkor. Ha a kollégája nem jár arrafelé egy lépcsőn szüli meg Bálintot egyedül.*
-Az a baj, hogy én sem vagyok itteni. De várjon megkérdezek valakit és hívok mentőt. Üljön vissza! Bálint maradj itt! El ne mozdulj innen!*A bemutatkozást most inkább hanyagolja, hisz a nő szülni készül és az sokkal fontosabb. Szerencsére ebben az órában nem kevesen sétálnak a parkban, így hamar talál valakit akitől elkérheti a mentők számát és a legközelebbi kórház címét, sőt még telefont is kölcsön kap. Angolul tárgyal az egyik mentőssel, aki igen segítőkész. Amint lerendezte ezt vissza is rohan a nőhöz, majd elé guggol.*
-A mentők már jönnek, Azt mondták öt perc és itt vannak. A legközelebbi kórház negyedórára van innen. Minden rendben lesz.*Joshnak is szólhatna, de lehet, hogy az sokkal több időt venne igénybe, mint a jelenlegi megoldás.*
-Vegyen mély levegőket és próbáljon meg lazítani. Tudom ez ilyenkor nehéz dolog, de segíteni tud.*Miközben a nővel foglalkozik természetesen figyel Bálintra is, aki a narancsával nagyon jól elvan. Megpróbálja levenni a héját, de még nem sikerült neki.*
Niamh Campbell-Crimson

TémanyitásTéma: Re: Le parc entre les villes   Szer. Jan. 11, 2012 12:50 am

- Szívesen... és én köszönöm irtózatosan, hogy segít. *mondja hálásan, majd hátradőlve igyekszik megnyugodni, miközben elmosolyodik, amikor a kisfiú megfogja a kezét. Hamarosan anyukája is visszaérkezik, azzal a hírrel, hogy nemsokára jön az a bizonyos mentő. Ám ekkor ismét eszébe jut Noel, és hatalmasra kerekedett szemekkel emeli fel a fejét. *
- Valahogy... értesíteni kellene a férjemet, ha addig nem ér ide. Azért... tényleg nagyon köszönöm. Igazán várhatott volna Regan is, amíg beköltözünk. Még volna majdnem egy teljes hete... én nem is értem, miért most kezdődött ez az egész. *sóhajt egyet, majd igyekszik követni az utasításokat, felnyög az ismét jelentkező éles szúrásszerű fájdalomtól, egy pillanatra görcsösen szorítja egymáshoz a lábait, és a padba kapaszkodik, aztán ez megszűnik. *
- Mindig a leglehetetlenebb pillanatokban sikerül mindent összehozni. *jegyzi meg minden felhang nélkül, azért az nem mindig rossz, csak épp most nem örül annak annyira, hogy egyedül van itt, és korábban kezdődött a szülés, mint kellett volna. *
- A kisfia? Mennyi idős? *kérdezi végül inkább, igyekezve elterelni a gondolatait, úgyis jó tizenöt perc volt még a két fájás között, egyelőre a következőt sem várja korábbra, hátha nem is téved. *
Noel Campbell

Hozzászólások száma : 11

TémanyitásTéma: Re: Le parc entre les villes   Szer. Jan. 11, 2012 12:58 am

*A gép időben landolt. Az már más dolog, hogy a kocsi, amit Kate, a titkárnője lefoglalt neki, késett a forgalom miatt. Elvégre Stockholm. Elvégre forgalom. Elvégre belváros. Elvégre a fenébe is, az állapotos feleségét egyedül elengedni... Hol állt az ő esze is? Mágiával jó jó, nem akar utazni, de attól még Niamh-t sem lett volna szabad csak úgy eleresztenie a vakvilágba hoppa... hopphoppolni? Áhh, sosem fogja ezeket megtanulni. Nagyon nem is töri magát.
A park, ahol megbeszélték, hogy találkoznak, valahol mintha a város másik végén lenne, annyi ideig jöttek a reptértől. A hangulata ezzel exponenciálisan fordult rosszabbra és rosszabbra, lassan azon volt, hogy szétüvölti a sofőr dobhártyáját, ha nem gyorsít be, de most végre itt van és nyugodtan keresgélhet a felesége után. Ha tudná...
Már vagy negyed órája biztosan járja ezt a jókora adagnyi egészséges földet, amit parknak neveznek, de Niamh-nek még nyoma sehol. Ezzel együtt nincs miért elcsüggednie, hiszen valami azt súgja, közel van már hozzá a lány és lám, a következő kanyar és fa után mégis kit lát meg elsőnek? Kedvesét egy nő társaságában. Még elég távol van ahhoz, hogy bármiféle érzelmet vagy akármit is leolvashasson Niamh-ről, de amint közelebb ér, látni véli, hogy valami nincs rendben. Kezeit kihúzza a zsebéből és már jó előre köszön hangosabban a szokottnál, hogy azok ketten hallhassák*
-Niamh, ne haragudj, hogy késtem. Minden rendben?- *persze először a felesége iránt érdeklődik, minden csak utána*
-Jó napot. Noel Campbell vagyok.- *kezet nyújt Lune-nek a legbarátságosabb mosolyával kísérve. A kisfiú láttán a szemei egy pillanatra elkerekednek, hogy aztán a rá következő percben boldog, szülői mosolyt villantson meg rá. Igen, már alig várja Regan születését. Hát még, ha megtudja, hogy pár óra múlva ez be is következik....*
Lune Cromwell

TémanyitásTéma: Re: Le parc entre les villes   Szer. Jan. 11, 2012 1:13 am

-Nos ha akarja itt maradhatok, bár nem tudom, hogy hogy néz ki! De ha esetleg van egy képe róla, akkor tudnék neki szólni, hogy hol van!*Jobb ötlete nem támadt, bár nem szívesen hagyná egyedül a nőt a kórházban sem. Igaz egy cetlit is itt hagyhatnának, de ki tudja, hogy észreveszi e a pasas vagy sem.
Mosolyog a nő szavain. Amikor ő szült ugyan ezt gondolta. Kezét a nő térdére teszi biztatóan, majd elkezd mesélni neki.*
-Nyugodjon meg! Az én fiam is előbb jött a világra, mint ahogy azt terveztem és nekem is a legrosszabb helyen folyt el a magzatvizem. Egy iskola lépcsőjén voltam amikor megtörtént ez a kis "baleset". Ha nem jár éppen arrafelé a kollégám nos nem is tudom mi lett volna. Szóval nyugodjon meg. Ez normális. Szerintem egy baba sem érkezik pontosan. Vagy előbb akar kijönni, vagy később ezt sosem tudhatjuk ezért is olyan izgalmas.*Továbbra is csak mosolyog, majd Bálintra pillant.*
-Igen a kisfiam Bálint és 15 hónapos. Pedig tisztán emlékszem arra mikor először fogtam a kezemben. Tudja mi a legrosszabb abban, ha az embernek gyereke van!?....Hogy iszonyat gyorsan elmegy az idő. Kettőt pislog és már fel-alá rohangászik és mindenre csak azt mondja, hogy nem.*Még mesélne sok mindenről, főleg ha az segít a nőnek, de idő közben úgy tűnik a várva várt lovag meg is érkezik.*
-Öhm Lune Blanche! Oh tényleg Önnek elfelejtettem bemutatkozni. Ne haragudjon, csak kicsit megijedtem.*Mosolyogva pillant a nőre, majd a férfira.*
-A mentők bármelyik percben itt lehetnek és elviszik Önöket a legközelebbi kórházba!*Persze ezt már csak az után mondja, hogy Niahm felvázolta a helyzetet férjének.*
Niamh Campbell-Crimson

TémanyitásTéma: Re: Le parc entre les villes   Szer. Jan. 11, 2012 1:30 am

- Nem, nem kell... majd megpróbálom elérni, talán sikerül. A gépe már meg kellett, hogy érkezzen. Remélem, nem történt semmi baj... *feleli, megrázva a fejét, majd próbál mosolyogni is. Nem várja el, hogy itt maradjon a nő. Bólogatva, közben mély levegőket véve hallgatja a nő történetét, és néha a gyerkőcre mosolyog, aki még mindig a naranccsal kínlódik, de nem adja fel. *
- Szép neve van... és ez... ijesztő. Bár ez a kilenc hónap is eltelt, és azok után, hogy azt hittem, sosem lesz gyerekem, ez is eljött. *sóhajt egyet, hogy kicsit több levegőhöz jusson, mint átlagban tenné, majd igyekszik tovább mosolyogni. Mosolya kicsit szélesedik hirtelen, és a szeme is felcsillan, amikor váratlanul feltűnik a férje a láthatáron. Szinte fura, hogy nem lohol a nyomukban legalább egy újságíró. Olyan megkönnyebbülést vált ki belőle ez. Igen, a kislányuk úgy tűnik, médiamentesen fog megszületni, azután, hogy eddig minden tényleges és feltételezett mozdulatát kitárgyalták már.*
- Csak Regan döntött úgy, hogy az új kezdetnek aktív részese akar lenni. Áh... *ez már kevesebb volt, mint tizenöt perc, igaz nem sokkal, de biztosan kevesebb. Felnyög, ismét egy pillanatra megkapaszkodik, aztán kifújja magát, majd még egy mély levegőt vesz, és felcsillan a szeme, megfordult valami a fejében épp. *
- Blanche... Blanche... ismerős ez a név. Azt hiszem, egy tanáromat hívták így. Még Magyarországon... de fura véletlen kellene legyen, hogy itt találkozzunk. Bizonyára névrokonok. Minden esetre köszönöm a segítséget, kedves Lune, nagyon köszönöm. *hálálkodik, miközben Noelbe kapaszkodva próbál most már felállni, újra, talán ha kapaszkodhat, nem kell ismét visszaülnie. *
Noel Campbell

TémanyitásTéma: Re: Le parc entre les villes   Szer. Jan. 11, 2012 1:49 am

*Kezet fog Lune-el, de ahogy elengedi, szinte azonnal megdermed Niamh szavai nyomán. Úgy fordul felé, mint egy halálraítélt szokott az utolsó percekben a hóhérra nézni. Kérdés, ki fél majd jobban ennél a szülésnél? Niamh, vagy ő xD?*
-Mikor folyt el a magzatvized? A kórházat értesítettétek már?- *Lune magyarázata erre a válasz a mentővel kapcsolatban. Nem mulasztja el megköszönni a nőnek, hogy intézkedett*
-Köszönöm a segítségét, igazán hálás vagyok.- *igyekszik megőrizni a hidegvérét, de amúgy is elég stresszes, ha Niamh-ről és Reganról van szó. Elvesztett már egy feleséget és egy kislányt. Nem akarja őket is elveszteni.
Hirtelen fel sem tűnik neki, amit Niamh mond, csak miután tényleg meggyőződött róla, hogy Regan nem most fog megszületni itt helyben, kezd figyelni is egy kicsit. Valószínűleg névegyezés lehet csak, elvégre Blanche, Blanche annyi szaladgál a világban, hogy csak na. Mennyi az esélye, hogy Lune Blanche legyen Niamh régi tanárnője? Elég kicsi. Ő most köszöni szépen, nincs mit hozzáfűzzön a dologhoz, tehát hallgat*
Lune Cromwell

TémanyitásTéma: Re: Le parc entre les villes   Szer. Jan. 11, 2012 1:59 am

-Nincs mit megköszönni! Örülök, hogy segíthettem és annak is, hogy a fiam pont az Ön feleségét választotta ki játéknak.*Végül is igen Bálintnak köszönhető, hogy most Lune itt van és tudott neki segíteni, hisz különben meg sem állt volna.*
-Öhm azt hiszem nagyon kicsi a világ mert szerintem én vagyok az. Én tanítottam egy évig az IVD akadémián. De ne haragudjon én Önre nem nagyon emlékszem.*Igaz sok diákja volt és nem is tudná felsorolni az összes nevet, de azért kicsit szégyelli magát amiért nem ismeri fel a nőt.*
-Ha jól hallom már itt is vannak a mentősök.*Egyre hangosabban lehet hallani a szirénaszót, majd végül a mentősök is megjelenek egy hordággyal. Gyorsan odaérnek a kis csapathoz és azonnal el is kezdenek segíteni Niahmnak.*
-Most már tényleg minden rendben lesz. Remek kezekben van. Nem kell aggódni. A férje is itt van, nem lesz egyedül!*Még mindig próbálja nyugtatni őt, majd a többiekre pillant miközben megfogja Bálint kezét. A mentőautóig még elkíséri őket, majd elkezd búcsúzkodni, hisz többet már nem nagyon tehet.*
-Gratulálok a babához és nagyon szép nevet választottak neki! Bálint köszönj el tőlük. Integess nekik!*Karjaiba veszi a kicsit és úgy integet ő is.*
Niamh Campbell-Crimson

TémanyitásTéma: Re: Le parc entre les villes   Szer. Jan. 11, 2012 2:10 am

- Ne aggódj, édesem. Nincs semmi baj... úgy negyven perce, de még negyedóránként jelentkeznek csak fájások. Claire még fél napot vajúdott a második gyerekével, miután elfolyt a magzatvize. *próbál megnyugtatóan mosolyogni, miközben megszorítja Noel kezét, tudja, hogy a férfinek milyen ez az egész, miután ugye volt az a baleset. Igaz, ha az nincs, most nem lennének együtt, de ezt sem hangoztatja, ha nem muszáj. Viszont az információ, amit a nő mond, szinte hihetetlen. El is képed rendesen. *
- Fuh, ezt nem hiszem el. Niamh Crimson... most már Campbell, a férjem után. Majdnem egy fél évet voltam ott, természet mentoros diákszenátorként. Aztán hazamentem írni, és végül inkább a művészettörit fejeztem be idén. Saint Louise-ban. *elmosolyodik, fura emlékei vannak arról a városról, jók és rosszak egyaránt, de talán a jók túlszárnyalják az összes rosszat. *
- Remélem, találkozunk még ezesetben. Örülnék neki. *mondja, majd már hallatszik is az a bizonyos mentő. *
- Köszönjük. Szia, Bálint... viszlát. *újabb fájás szakítja félbe a mosolyát, aztán irány a kórház. Elébe néz pár nehéz órának, úgy tűnik. *
Noel Campbell

TémanyitásTéma: Re: Le parc entre les villes   Csüt. Jan. 12, 2012 3:49 pm

*Újabb mosolyt villant Lune-re, majd lehajol, hogy megcirógassa Bálint arcát, ha a gyermek nem fél tőle és nem húzódik el*
-Aranyos kisfiú.- *teszi hozzá, mielőtt ismét csakis Niamh-re kezdene koncentrálni*
-Ez most megnyugtatás akart lenni?- *idegesen elneveti magát. Lehet, hogy Regan a második gyermeke, de attól még ugyanúgy félti, mint annak idején Iuilét féltette, mielőtt és miután világra jött a kislány. Mindezekkel együtt szorosan fogja Niamh kezét (persze nem úgy, hogy eltörje) és próbál higgadt és bátor maradni, összeszedett. Ezen csak segít a mentő szirénáinak felhangzása és a nemsokára megjelenő hordágyas emberek.
Mielőtt Niamh-ék után menne, még odafordul Lune-höz, de csak annyira, hogy integessen Bálintnak és elköszönjön az anyától. Egy percre megfordult a fejében, hogy ha a felesége ennyire megörült a régi tanárnőjének, talán meghívhatná magukhoz egy délután, de ezt inkább Niamh-re bízza. Nem tesz felesleges dolgokat, ha nincs rá igény*
-Minden jót. Remélem, még találkozunk, Miss Blanche.- *ezzel ő is a mentősök után megy és Niamh mellől el sem lehet vakarni, míg a szülőszobához nem érnek*
Sponsored content

TémanyitásTéma: Re: Le parc entre les villes   

Le parc entre les villes
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal